rejestrator

To są kamery CCTV IP PoE (czyli z zasilaniem po skrętce, nie trzeba dodatkowo zasilania ciągnąć) FullHD, 2mpix. Do tego oczywiście potrzebny switch PoE dający zasilanie, do tego rejestrator (może być dedykowany, u mnie MiniPC na atomie z Win7). Do timelapsa dedykowany program. Oczywiście jest też UPS i router z netem a ostatnio do kompletu doszła lampa IR dzięki czemu znacznie więcej kamery widzą w nocy (choć i tak braknie światła widzialnego). U mnie od złożenia pierwszych wniosków o warunki zabudowy, warunki przyłączy, itd. do wydania PnB minęło 15 m-cy. A z wodociągami dalej nie jesteśmy dogadani. Nie przeskoczy się tego. o problemach podczas budowy, tym bardziej się cieszę, że od A do Z buduje mi firma. Nic mnie nie obchodzi, odbieram klucze za 4 miesiące. Wczoraj prawdopodobnie postawili funadamenty, dziś jade zobaczyć.
Żadncyh pozwoleń, walk z wykonawcami, urzędami, pękających gruszek itd..
Skupiam się na wybraniu płytek, zabudowy w kuchni i drzwi wewnętrznych.. Ach, cenię komfort jednak
Tak, tak wiemm deweloper nie wybuduje tak jakbym sam budował… Ale ich domy stoją od ładnych kliku lat i jest OK.. Gdzie powinienem się udać po dokument na którym zobaczę szczegółowe dane jaki konkretnie budynek mogę postawić na działce. Kąt dachu, wielkość itd. Wypis z MPZP do aktu notarialnego dostałem, ale to tylko uwzględnia przeznaczenie terenu jako MN1 i nic więcej ?

Nie wiem jak to napisać żeby Cię nie urazić (nie mam takiego zamiaru!) ale weź pod uwagę jedną rzecz – to że buduje Ci jedna firma nie ma wpływu na błędy lub ich brak.
Ja, coraz bardziej przekonuję się do zasady „kontrola najwyższą formą zaufania” i zamierzam dość rygorystycznie jej przestrzegać.
Nikt nie zajmie się lepiej Twoją budową niż Ty sam.

Co do komfortu to ja go rozumiem jednak trochę inaczej i także bardzo go sobie cenię

Komfort na budowie (wg mnie) to nie jest pozostawienie jej firmie budowlanej i skupienie się na kolorach ścian
Komfortem na budowie nazywam nabytą wiedzę o moim domu, począwszy od fundamentów, poprzez mury, ocieplenie i wszelkie instalacje a skończywszy na marce i kolorze wybranej farby, rodzaju desek i wyposażeniu domu.

Czyli teraz pewno znowu muszę się udać do urzędu gminy. Ja w zasadzie potrzebowałem tylko do notariusza – koszt 17 zł. I jest to jedna strona tak jak mówiłem. Z tego co wiem jest taki wypis jeszcze ale koszt to 50 zł, więc pewnie tam będą szczegółowe dane. brałem z geodezji mapę zasadnicza i wypis z rejestru gruntów 70zl. Na tej mapie architekt zaznaczył, w którym miejscu ma być dom i przygotował wniosek do gminy o wydanie warunków zabudowy. Oprócz tego potrzebuje mapę do celów projektowych, która robi geodeta za jakieś 1tys zł. Wtedy projekt i można się starać o pozwolenie na budowę…

Na działce jest również podciągnięty prąd. Skrzynka z tym, że właściciel odłączył licznik aby nie płacić. Rozumiem, że w moim przypadku wystarczy złożyć wniosek o ponowne założenie licznika.
Gdzie mogę uzyskać jakieś informację  udrażnianie wuko  odnośnie tego przyłącza, projekt lub coś podobnego. U operatora czy może powinno to już być naniesione na jakiejś mapce zasadniczej ?

Osiem lat temu kupiliśmy mieszkanie od dewelopera. Lista usterek dłuższa od Mody na sukces. Takich ewidentnych. A ma się do domu, który sobie zbudujesz od a do z jak garnitur z chin do

Ja kolejnych wykonawców proszę o ofertę i rozwiązania dla biednych i leniwych – żeby zrobione raz jak najdłużej nie wymagało żadnego konserwowania i serwisu. W bloku poza ewidentnymi fuszerkami szybko pozieleniała elewacja, domofon, brama i furtka co chwilę zepsute. O ilu usterkach nawet nie wiem – strach się bać bo bez szczegółowej wiedzy naprawia administrator. A koszty utrzymania 50m2 mieszkania ze 2x większe, niż przewiduję 120m2 domu i to razem z kosztownym wywozem szamba.

Pewnie, że można chodzić w garniturach z bazaru. Ale jakie są za tym argumenty, gdy szyty na miarę jest nie tylko lepszy, ale i tańszy? Że nie mogę zdecydować o szczegółach, to dla mnie wada, nie zaleta.
Teraz jestem na etapie zamawiania bloczków na ściany, a tu już dach mi wycenili i też próbuje ogarnąć co za materiały mi wcisnęli. I tu pytanie raczej do Panów. Na razie mam wycenę na dachówkę Monza Plus. Dach 152m2. Dachówka wraz ze wszystkimi dachówkowymi dodatkami – 10224 PLN. W oddzielnej wycenie uwzględnili membranę, spinki, mocowniki itp. I tu pytanie właśnie o membranę.

klimaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *