rurociąg

Za budowę rurociągu na moście pontonowym na Wiśle zapłaci budżet państwa. Środki będą pochodzić z rezerwy ogólnej. A dlaczego tak. Niech Warszawa pokryje koszty budowy mostu, rurociągu i oczyszczenia Wisły z g…warszawiaków, wszak poprali Trzaskowskiego a tym samym poprzednią ekipę z głębokimi kieszeniami. Dość tego za PRL-u ciągle zbierali kasę na odbudowę Warszawy, Zamku Królewskiego, to może najwyższa pora zacząć oddawać to co się dostało..Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni „Czajka” doszło w ubiegłym tygodniu. W jej efekcie nieczystości są zrzucane do Wisły. „Most wraz z rurociągiem będzie można bezpiecznie wykorzystywać co najmniej do końca roku”. Raczej: do pierwszego wezbrania Wisły albo do pierwszej kry, bo tego most pontonowy raczej nie przetrzyma.Faktycznie rekord swiata , zwlaszcza jezeli porownac ten most do mostu stawianego 600 lat temu ktory byl dluzszy , stawiany byl podobno tylko 8 godz ( ten PiSowski prawie tydzien )I po ktorym przeszla cala armia Jagiely . Zaiste jest to rekord , ale zaklamania. Warszawiacy to mądrzy i wykształceni ludzie.

mimo dużego tempa prac na terenie budowy „dochowane są wszystkie standardy bezpieczeństwa, każda praca autoryzowana jest przez państwowe instytuty, tak, by ta konstrukcja mogła sprawnie funkcjonować, tak długo, jak będzie trzeba”.

W opinii  głównego inżyniera budowy, konstrukcja w ciągu tygodnia alternatywnej instalacji odprowadzającej ścieki to „rekord świata”. Jak zapewnił, most wraz z rurociągiem będzie można bezpiecznie wykorzystywać co najmniej do końca roku.

Niestety to tylko pozory ponieważ w praktyce nie potrafią wykorzystać wiedzy i umiejetnosci do tego stopnia, że nawet odpowiedniej osoby na stanowisko prezydenta miasta nie potrafią wybrać. przez ten tydzień specjalnie się nie kąpałem i ograniczam spłukiwanie wody – raz na kilka użyć sedesu. Sąsiedzi też mówią podobnie, no ale załatwiać się jednak muszę. Niemniej jednak ludzie mają przed oczyma Płock i Gdańsk i inne miejscowości nad Wisłą, dlatego odruchowo jakoś się człowiek ogranicza. Pomysł o toi-toi wcale nie taki głupi, no ale wstrzymujemy się licząc, że dziś rura pontonowa zacznie działać.

klimaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *