sposób

Mieszkam w budynku z 1937 r. Man niedrożny odpływ wody ze zlewu- umywalki w łazience.
Stosowałem kreta co kilka miesięcy. Teraz przepychałem rury odpływowe sprężyną.
Nic to nie dało. Co robić ?
Nie jestem w stanie ustalić gdzie znajdują się piony, gdyż są one pod tynkiem. Jedyny który udało mi się zlokalizować, to pion od ubikacji, ale nie mam pewności czy zlew – umywalka też do niego jest podłączony, czy też ma osobny pion.
Już myślałem o kuciu ścian, ale też jest to bardzo trudne, gdyż na tej ścianie dobudowano około 30 lat temu kominy do wentylacji i najprawdopodobniej za tymi kminami są rury odpływowe.Warto jeszcze spróbować jednej metody bezinwazyjnej mającej na celu sprawdzenie http://pogotowie-kanalizacyjne.warszawa.pl/  przyczyny zapchania instalacji lub ewentualnej innej awarii instalacji. Jak wynika z podanych informacji jest to stara instalacja i prawdopodobnie jest ona z żeliwa. Może być po prostu bardzo zarośnięta osadami i przepływ jest niewielki. Dla tak starej instalacji kanalizacyjnej przy zbyt dużych osadach może być problem z ich udrożnieniem.
Jednak zanim do tego dojdzie warto przeprowadzić inspekcję kanałów z wykorzystaniem kamery z oświetleniem. Warto zapytać wodociągi czy dysponują takim sprzętem lub podadzą namiary na firmę , która czymś takim dysponuje. To pozwoli poznać  pogotowie kanalizacyjne  przyczynę wolnego odpływu scieków. Później będzie można podjąć odpowiednie kroki zaradcze czyli np. czyszczenie instalacji lub niestety ich wymiana.

Bardzo cienką sprężyną, taką grubości ołówka, wkręciłem się na całą długość. Około 8-9 metrów. Potem wprowadziłem w to miejsce normalnej średnicy sprężynę. Nie wyjmując jej zacząłem lać gorącą wodę i ostra chemia. Wydaje mi się że udrożniłem odpływ, w sposób wystarczający na kilka lat.

Od fachowca dostałem świństwo usuwające kamień. Preparat, wydaje się, okazał się być skuteczny. Po jego zastosowaniu w sposób odczuwalny, gdzieś o 100% jeszcze zwiększyła się ilość odbieranej wody. Jak będę znal nazwę preparatu , to napiszę.

Proszę bardzo o wszelakie porady – sugestie. Ja już jestem bezsilny. Będę zobowiązany.

klimaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *