strach przed niepoprawnością

„Die Welt” pisze: „6 stycznia, dzień ujawnienia policyjnego raportu o prawdziwych wydarzeniach w noc sylwestrową pod kolońską katedrą, przejdzie do historii Niemiec. Tego dnia rozpoczął się przełom w polityce azylowej i migracyjnej. Coraz więcej osób zaczęło wskazywać na blaski i cienie masowej imigracji, a dotychczasowe tabu traktować tym, czy są: zakazami myślenia, których panowanie zawsze prowadzi do paraliżu dyskusji. Po raz pierwszy większość polityków chce, jak się wydaje, nie tylko mówić o kanonach wartości, ale jest też gotowa je realizować. W razie potrzeby także naciskiem i przemocą – przed czym ani na chwilę nie zawahałaby się prawdziwa demokracja.”
Według „Fuldaer Zeitnung”: „Jeżeli to uchodźcy uczestniczyli w atakach na kobiety w Kolonii, obowiązkiem państwa jest wyraźne powiedzenie tego swoim obywatelom – chociażby po to, by wszcząć dyskusję, jak się pozbyć takich typów.

Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcy

Gdyby tysiąc lewicowych lub prawicowych ekstremistów, gejów, rockerów albo demonstrantów Pegidy nie przestrzegało na placu pod katedrą prawa i porządku, też by nazwano te grupy po imieniu. Dobrze, że rozpętała się teraz dyskusja. Tym samym Kolonia może stać się dla Niemiec szansą przywrócenia wszystkiego do porządku”. 1. Etyka dziennikarska polega na pisaniu prawdy, nawet jeśli ona jest dla kogoś niewygodna, a więc należy zawsze pisać o narodowości przestępcy, jako że ona zawsze ma wiele do sprawy popełnionego przestępstwa, szczególnie zaś tego, o którym tu jest mowa. Ty zaś wyraźnie mylisz etykę z (auto)cenzurą, obowiązującą w Niemczech od roku mniej więcej 1933.
2. W Polsce od dawna istniej przestępstwo ataku na tle seksualnym – na przykład Kodeks karny Art. 199. § 1: „Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” i te przestępstwa są często w Polsce zgłaszane na policję.
3. Uważam, że słusznie PiS zlikwidował stanowisko rzecznika praw kobiet na rzecz stanowiska zajmującego się generalnie prawami wszystkich obywateli RP, bez względu na ich płeć.
4. AfD czyli Alternatywa dla Niemiec NIE jest rasistowska, a liberalna i patriotyczna. Ponad 2/3 z jej założycieli posiada doktoraty, a więc nie można tej partii zarzucić populizmu. AfD jest za bezpośrednią demokracją w stylu szwajcarskim i jest ona przeciwna przywilejom dla dla homoseksualistów, Zgoda, jest ona przeciwko niekontrowanej imigracji oraz przeciwko euro, ale tu akurat ma ona też w 100% rację – mam więc nadzieję, ze wygra ona następne wybory. Wstydziła byś się pisać o niej aż takie kłamstwa!
Także kanclerz <Merkel musi uznać, że jej recepta na opanowanie kryzysu uchodźczego, grozi porażką” – komentuje bawarska gazeta „Straubinger Tagblatt/Landshuter Zeitung” – „Ryzykuje (ona) tym samym, że wierni jej dotąd Niemcy stracą do niej zaufanie i do całej polityki. Już teraz 20% Niemców jest w zasadzie gotowych do postawienia w kabinie wyborczej krzyżyka ekstremistom z lewej lub z prawej. Gdyby rzeczywiście miałaby tak zrobić większość, mogłoby to zmienić kraj znacznie bardziej poważnie niż olbrzymia fala uchodźców, zmienić go w kraj, którego też Angela Merkel by nie chciała. Bez ogólnonarodowego działania, Merkel poniesie porażkę”.

klimaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *