warunki

Pociąłem zostawiając fragmenty, do których chcę się odnieść.
1. Pewna jesteś, że Vetrex nie ma w cenie listwy?
2. Oknoplast masz jednostronnie kolor – Vetrex dwustronnie. Różnica w cenie może być znacząca
3. Czarne uszczelki IMO wyglądają gorzej, od zbliżonych do koloru profilu. Oglądałaś to w rzeczywistości?
4. Masz okna z większymi przeszkleniami? Oknoplast mi do większych przeszkleń wstawił pakiety o U=0,6. Co jeszcze wentylacja Warszawa   powiększyło różnicę w parametrach.
5. Jakie masz okucia? Vetrex to na oknie w wycenie napisał – mi zaproponowali Roto Designo II (a dalej było taniej, niż w Oknoplaście). Otwórz najbliższe okno (zapewne ze zwykłymi zawiasami) i zobacz, jak uszczelnia okno uszczelka przy zawiasie. Potem zobacz, jak to miejsce jest uszczelnione przy Designo II

Wygląda mi na to, że uważasz Oknoplast za top of the top? Bo wszystkie argumenty przemawiają za Vetrexem, a Ty chcesz, żeby ktoś Ci powiedział, że to zły wybór?Nie wiem, skąd stwierdzenie, że Oknoplast to dla mnie top of the top? Absolutnie nie. Dlatego piszę na forum. Oknoplast miałam okazję widzieć na żywo nie raz, natomiast Vetrex jest mi zupełnie nie znany i tylko stąd obawy. Ktoś mi polecał okna framex, które na żywo nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Jeśli ktoś ma doświadczenia z oknami Vetrex, to chętnie posłucham (a raczej poczytam) Czekam na wycenę MS evolution. Nie chcę przepłacać za gorsze okna, tylko dlatego że to Oknoplast. Ba, chętnie dam więcej za lepsze z Vetrex, jeśli rzeczywiście są godne zaufania.

Ja myślałem, że będzie droższy. I niewiele lepszy. A okazał się lepszy pod każdym względem (U aż o 0,12, ale u mnie aż 16 z 24m2 to duże przeszklenia gdzie wstawili mi pakiety z U=0,6) i do tego tańszy. Nawet z dodatkami typu dwie klamki w drzwiach tarasowych i kryte zawiasy.
Ale jak w praktyce, to jeszcze nie powiem, bo czekam na montaż.

Co do MS to najdziwniejsza firma którą brałem pod uwagę. Vetrex V82, Oknoplast Winergetic, Oknoplast Koncept, MS N.ergo, MSLine+ i MSLine. Zacząłem od N.ergo bo wyszedłem z założenia, że przy fixach (tylko drzwi tarasowe mam otwierane) nie ma większego znaczenia profil, a wstawiają pakiety o U=0,5 i wychodzą tanio.
MS ma fajny kalkulatorek na stronie i można sobie sprawdzić, jaka zmiana jak się przełoży na różne parametry. Zdziwiłem się, jak w salonie te wszystkie moje duże przeszklenia dostały pakiety U=0,6. A kalkulatorek tam wstawiał 0,5. To poprosiłem o raport energetyczny i się dowiedziałem, że nie ma. Nie dostanę. System nie potrafi. Mam się pobawić kalkulatorkiem – który wstawia 0,5 i nie pozwala na inny pakiet. I w ofercie mi nie zadeklarują nawet parametrów. Więc za te okna podziękowałem i poprosiłem o wycenę MSLine. Wyszła w drożej od Oknoplastu Winergetic a parametry jak Koncept. Ale jeszcze pomęczyłem sprzedawcę, żeby mi wycenił MSLine+ (niby wyższa półka od MSLine). I tu kolejne zdziwienie. Sprzedawca przesyłając mi ofertę napisał, że nie wie, jak to możliwe. Taniej od MSLine, kosztuje tyle co Oknoplast Koncept, a U lepsze od Winergetic.
Dziwna polityka. I jeszcze trzeba prosić o osobny wydruk z parametrami energetycznymi – bo w podstawowej części oferty tego nie ma (a jak pisałem dla N.ergo nawet nie są w stanie wyprodukować).

Ale i tak wszystkich pogodziła ostatnia oferta, którą dostałem – Vetrex. W każdej kategorii lepszy. Największe różnice w U – dla całego projektu Vetrex V82 0,7, MSLine+ 0,75, Winergetic 0,81 (ten ostatni zarżnięty pakietami 0,6). Zaskakujące były dla mnie różnice w U jak na okna o tak zbliżonej cenie. Do najgorsze U=najwyższa cena a najlepsze U=najniższa cena w tym zestawieniu.

klimaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *